Japonia Korea - magia wschodu Nasze przykładowe realizacje / Wycieczki lotnicze

Fotka nagłówka

Dzień 1: WROCŁAW

 

Zbiórka na lotnisku we Wrocławiu, wylot do Tokio przez Monachium.

 

Dzień 2: NARITA / TOKIO

 

Przylot do Tokio. Transfer do hotelu przy lotnisku Narita. Odpoczynek po podróży, nocleg.

 

Dzień 3: HAKONE

 

Przejazd shinkansenem do Odawary. Transfer lokalnym pociągiem do Hakone. Rejs po wulkanicznym jeziorze Ashi, tradycyjnym, japońskim statkiem z widokiem na górę Fuji (przy sprzyjającej pogodzie). Nocleg w w tradycyjnym japońskim hotelu – ryokanie.

 

Dzień 4: KIOTO

 

Przejazd shinkansenem (superszybki pociąg osiągający prędkość do 350 km/h, podróż trwać będzie ok. 2,5 h) do Kioto. Zwiedzanie jednej z historycznych stolic Japonii, obecnie stolicy kulturalnej, pełnej unikalnych na skalę światową zabytków architektury drewnianej, sztuki ogrodowej i warsztatów rękodzielniczych. Odwiedzimy Świątynię Złotego Pawilonu Kinkaku-ji. Spacer po przyświątynnych ogrodach Ryona-ji, Świątyni Spokojnego Smoka, reprezentujących styl karesansiu (suchy krajobraz). Odwiedziny w rezydencji szoguna Nijo-jo. Wizyta w świątyni Kiyomizu-dera. Wieczorem wizyta w dzielnicy Gion, gdzie znajdują się „machiya” - domy spotkań, w których pracują Gejsze. Dla chętnych możliwość udziału w przedstawieniu kulturowym w teatrze Gion Corner (dodatkowo płatne). Zanim udamy się do hotelu przejdziemy jeszcze uliczką Pontocho - jedną z najbardziej urokliwych w Japonii. Nocleg w Kioto.

 

Dzień 5: NARA - OSAKA

 

Zwiedzanie Fushimi Inari, Świątyni Tysiąca Bram Tori oraz wizyta w tradycyjnej w destylarni sake (możliwość zakupu lokalnych trunków).

Wyjazd do Nary i zwiedzanie świątyni Todaiji – największa na świecie drewniana konstrukcja. Przejazd na nocleg do pobliskiej Osaki.

 

Dzień 6: OKAYAMA - HIROSZIMA

 

Wizyta na zamku w Osace.

Przejazd shinkansenem do Okayamy. Wizyta w ogrodzie Koraku (Koraku-en). Następnie wizyta na Zamku Wron, który jako jeden z dwóch w Japonii ma czarną fasadę (pozostałe są białe). Przejazd pociągiem do Kurashiki.  Powrót do Okayama, przejazd shinkansenem do Hiroshimy. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem wspólne wyjście na specjalność tego regionu – okonomiyaki. Nocleg w Hiroszimie.

 

Dzień 7: HIROSZIMA – MIYAJIMA - NAGOJA

 

Wizyta w Parku Pokoju, poświęconym ofiarom bomby atomowej oraz zwiedzanie muzeum przedstawiającego historię prac nad bombą oraz jej wpływ nadzieje ludzkości. Przejazd promem na wyspę Miyajima, nazywaną „wyspą świątyń”. Zwiedzanie wyjątkowej świątyni Itsukushima. Następnie wizyta w przepięknie położonym kompleksie świątynnym Daishoin, gdzie podziwiać można wizerunki najważniejszych japońskich bóstw: Kannon, Jizo, Siedmiu Bogów Szczęścia. Możliwość wyjazdu kolejką gondolową na górę Misen (dodatkowo płatne), skąd rozpościerają się widoki na Morze Seto, a przy przejrzystym powietrzu – na wyspę Shikoku. Powrót do Hiroshimy, przejazd  do Nagoi na nocleg.

 

Dzień 8: TAKAYAMA

 

Przejazd pociągiem do Takayamy. Spacer Kami-Sannomachi.

Dla chętnych wyjazd do wiosek Shirakawago i Ainokura (dodatkowo płatne), tworzących coś na kształt japońskiego skansenu z tradycyjnymi domami i zagrodami, wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nocleg w buddyjskim klasztorze w Takayamie.

 

Dzień 9: NAGANO – SHIGAKOGEN

 

Poranna wizyta na lokalnym targu w Takayamie. Przejazd malowniczą górską drogą do Nagano. W drodze do Nagano zatrzymamy się w gorzelni sake na degustację ryżowego wina oraz w Matsumoto. Zwiedzanie Nagano, gospodarza zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1998. Wizyta w buddyjskiej świątyni Zenko-ji. Przejazd do Shiga-kogen, które zimą zamienia się w największy ośrodek narciarski na świecie (21 połączonych ze sobą gór!), nocleg w ryokanie z onsenem.

 

Dzień 10: SHIGAKOGEN – TOKIO

 

Rano wizyta w Parku Shiga-kogen, gdzie z gorących źródeł (onsenów) korzystają  śnieżne małpy, jedyne tego typu miejsce na świecie. Przejazd do fabryki soba (tradycyjnego japońskiego makaronu), prowadzonej od kilku pokoleń przez jedną rodzinę. Powrót do Tokio. Nocleg w Tokio.

 

Dzień 11: TOKIO – 10.10 - czwartek

 

Całodzienne zwiedzanie Tokio rozpoczniemy od Meiji Jingu, sintoistycznego chramu wzniesionego w 1920 roku na cześć cesarza Meiji. Następnie przejdziemy przez Harajuku, Omotesando oraz Shibuya. Przejazd metrem do najstarszej dzielnicy Tokyo – Asakusy. Przejazd metrem do portu, gdzie zaokrętujemy się na statek, który przez Zatokę Tokijską przewiezie nas na futurystyczną, sztucznie stworzoną wyspę Odaiba. Zachód słońca z tarasu Aqua City na metropolię tokijską.  Powrót metrem do hotelu. Nocleg w Tokio.

 

Dzień 12: TOKIO

 

Dzień rozpoczniemy od wizyty  na Tsukiji Market – największym targu rybnym nie tylko w Japonii, ale i na świecie. Następnie wizyta w najmodniejszej dzielnicy handlowej Tokio – słynnej Ginzie oraz  w Pałacu Cesarskim (Imperial Palace). Przejazd na Roppongi Hills, wyjazd na Tocho Tower – panorama metropolii tokijskiej. Wieczorem spacer po dzielnicy Kabuki-cho, które jest centrum nocnych rozrywek Tokio. Czas wolny na zakupy. Nocleg w Tokio.

 

Dzień 13: SEUL (KOREA)

 

Rano transfer na lotnisko, przelot do Seulu.  Zwiedzanie stolicy Korei Południowej zaczniemy od Jongo, historycznego centrum miasta z czasów ery Joseon. Zobaczymy:  Pałac Prezydencki (Cheongwadae), słynną rezydencję władców Korei - Pałac Gyeongbokgung oraz świątynię konfucjańską Jongmyo. W rejonie Buchon zobaczymy tradycyjne, przepiękne domy „hanok”, przejdziemy także uliczką Insa-dong, przy której znajduje się największy targ antyków w Seulu. Zajrzymy także do Yongsan – dzielnicy, gdzie znajduje się amerykańska baza wojskowa. Dla chętnych kolacja w Itaewon – multikulturowej dzielnicy pełnej restauracji serwującej kuchnię całego świata (dodatkowo płatna). Nocleg w Seulu.

 

Dzień 14: KOREA - STREFA DMZ

 

Wycieczka do strefy demarkacyjnej (DMZ) na granicy między Koreą Południową i Północną, gdzie znajduje się najlepiej strzeżone przejście graniczne na świecie (wymagany paszport). Wizyta w tunelu nr 3, który został wykopany przed Koreę Północną – można nim w ciągu godziny przerzucić 10 tysięcy w pełni uzbrojonych żołnierzy. Punkt obserwacyjny na wzgórzu Dorasen z widokiem na niedostępną, zamkniętą, komunistyczną Koreę Północną. Powrót do Seulu. Wieczorem możliwość uczestniczenia w tradycyjnym przedstawieniu kulturowym w dzielnicy Daehangno (dodatkowo płatne), znanego skupiska teatrów i sal koncertowych. Nocleg w Seulu.

 

Dzień 15: KOREA - Park Narodowy  Seoraksan Gyeongju

 

Po śniadaniu przejazd do portowego miasta Sokcho, położonego na terenie Parku Narodowego Seoraksan (ok 160 km). Wyjazd kolejką na taras widokowy położony na wysokości 800 m n.p.m., z pięknym widokiem na okoliczne góry. Wizyta w świątyni Sinheungsa – głównego ośrodka koreańskiego buddyzmu. Przejazd do starożytnej stolicy okresu Silla – Gyeongju – nazywanej często muzeum bez ścian. Nocleg w Gyeongju.

 

Dzień 16: KOREA 15.10

 

Zwiedzanie najważniejszych atrakcji Gyeongju: pochodzącej z VI w. Świątyni Bulgksa oraz granitowych grot Seokguram, znajdujących się na zboczy góry Toham. Zajrzymy też do starożytnego obserwatorium astronomicznego Cheomsungdae i odwiedzimy Pałac na wodzie – Anabji. W muzeum historycznym miasta Gyeongiu można będzie zapoznać się z historią okresu panowania władcy Silla. Spacer po parku Tumuli. Powrót do Seulu, nocleg.

 

Dzień 17: WROCŁAW

 

Wylot z Korei i przylot do Wrocławia.

 

Świadczenia:

1. program  

2. przeloty (3)

    * Wrocław – Tokio (z przesiadką w Monachium)

    * Tokio – Seul

    * Seul - Wrocław  (z przesiadką w Monachium)

3. zakwaterowanie  w hotelach ***+/****

4. wyżywienie zgodnie z programem (śniadania)

5. transport autokarowy

6. transport kolejowy

7. transfery lotniskowe

8. lokalni przewodnicy w języku polskim i/lub   angielskim

9. opieka polskiego pilota na całej trasie

10. bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

 

Cena nie obejmuje:

1. opłat zwyczajowych (napiwki)

2. dopłaty do pok. 1-os

 


Galeria zdjęć