Chiny - w krainie smoka Nasze przykładowe realizacje / Wycieczki lotnicze

Galeria z naszego wyjazdu

 

 

Dzień 1 - Pekin

 

Przejazd z Wrocławia do Berlina lub Warszawy, następnie przelot do Pekinu.

 

Dzień 2 - Pekin

 

Przylot do Pekinu i zwiedzanie Niebiańskiej Świątyni (Tiantan Gongyuan). Po zwiedzaniu czas do dyspozycji.

 

Dzień 3 - Wielki Mur Chiński

 

Po śniadaniu wycieczka na Wielki Mur Chiński w miejscowości Mutianyu – mniej zatłoczony, bardziej interesujący fragment. Po zwiedzaniu kolacja z kaczką po pekińsku w menu. Nocleg w Pekinie.

 

Dzień 4 - Pekin

 

Po śniadaniu zwiedzanie Pekinu: plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen), Brama Niebiańskiego Spokoju, która ciągle strzeże wejścia do Zakazanego Miasta,zimowej rezydencja cesarskiej (Gugong). Następnie przejazd do Ogrodów Cesarskich  (Letni Pałac). Po kolacji nocny przejazd pociągiem do Luoyang.

 

Dzień 5 - Shaolin

 

Po śniadaniu przejazd do Dengfeng izwiedzanie Klasztoru Shaolin – legendarnego miejsca narodzin chińskiej sztuki walki Kung Fu. Po zwiedzaniu klasztoru powrót do  Luoyang, kolacja i przejazd do hotelu.

 

Dzień 6  - Longmen

 

Po śniadaniu wizyta w kompleksie grot skalnych zdobionych buddyjskimi płaskorzeźbami Longmen. Po zwiedzaniu przejazd pociągiem do Xi`an, następnie kolacja i zakwaterowanie.

 

Dzień 7 - Xi`an

 

Po śniadaniu zwiedzanie miasta: na początek symbol Xi`anWielka Pagoda Dzikiej Gęsi, która powstała w 652 roku z polecenia cesarza Gao Zonga z dynastii Tang. Następnie wizyta w Muzeum Historycznym – jednym z najbogatszych w Chinach, Dzielnica Muzułmańska idrugiego co do wielkości w Chinach Wielkiego Meczetu.

 

Dzień 8 - Armia Terakotowa

 

Wczesne śniadanie i przejazd do neolitycznej wioski Banpo (korzenie cywilizacji chińskiej) oraz wizyta w Muzeum Żołnierzy Armii Terakotowej z III w. p.n.e.  Po zwiedzaniu obiad, a wieczorem przelot do stolicy Syczuanu – Chengdu. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu

 

Dzień 9 - Tybet

 

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Lhasy. Po przylocie przejazd do hotelu. W ramach aklimatyzacji krótki spacer na Plac Potala i ulicę Barhokr. Następnie kolacja i powrót do hotelu.

 

Dzień 10 - Tybet

 

Po śniadaniu zwiedzanie letniej rezydencji Dalajlamy – Norbulingka, wybudowanej w połowie XVIII w. i rozbudowywanej przez stulecia. Następnie zwiedzanie świątyni Jokhang – najświętszego miejsca Tybetu. Po zwiedzaniu wizyta w zakładzie produkcji dywanów. Następnie kolacja i powrót do hotelu.

 

Dzień 11 - Tybet

 

Po śniadaniu zwiedzanie Pałacu Potala – zimowej rezydencji Dalajlamy, a zarazem architektonicznego cudu świata. Jest to najwyżej położony pałac na świecie (3700 m n.p.m.).

Następnie wizyta w lamaistycznym klasztorze Sera z XV wieku, gdzie będzie możliwość przyjrzenia się debacie mnichów. Przejście do Świątyni Drepung – jednej z największych budowli sakralnych na świecie. Po zwiedzaniu kolacja i powrót do hotelu.

 

Dzień 12 - Chengdu

 

Po śniadaniu wczesny wylot do Chengdu, tam zwiedzanie wioski Dupu i targu Jinli. Następnie kolacja i zakwaterowanie.

 

Dzień 13 - Leshan - Chengdu

 

Po śniadaniu przejazd do Leshan, gdzie znajduje się największy na świecie posąg Buddy. Ten wykuty w skale olbrzym mierzy 71 metrów. Zwiedzanie kompleksu świątyń.

Następnie wizyta w Instytucie Hodowli Pandy w Chengdu. Obiadokolacja w syczuańskim stylu i nocleg w Chengdu

 

Dzień 14 - Guilin

 

Po śniadaniu poranny przelot do Guilin i wycieczka na Wzgórze Ujarzmiające Fale (Fubo). Po wycieczce kolacja i zakwaterowanie w hotelu.

 

Dzień 15 - Guilin

 

Po śniadaniu przejazd na Tarasy Ryżowe wyprofilowane w zboczach gór. Tarasy wspinają się na wysokość 800 m.n.p.m. i stanowią szczyt osiągnięć inżynierskich. Następnie kolacja i powrót do hotelu.

 

Dzień 16 - Guilin

 

Po śniadaniu rejs po rzece Li. Wzdłuż niezwykle czystej wody ciągną się cudowne krajobrazy tysięcy kresowych wzgórz w różnych kształtach. W czasie rejsu podawany będzie obiad. Po dopłynięciu do miasteczka Yangshuo spacer po miasteczku, na zakończenie którego podana będzie kolacja w lokalnej restauracji. Powrót autobusem do Guilin.

 

Dzień 17 - Guangzhou

 

Przelot do Guangzhou w Kantonie, zwiedzanie dawnych terenów koncesji mocarstw zachodnich – wyspy Shamian. Następnie obiad. Po obiedzie przejazd do byłej kolonii portugalskiej Macao. Nocleg w Macao.

 

Dzień 18 - Macao

 

Po śniadaniu zwiedzanie Macao: ruiny kościoła św. Pawła, Muzeum Historii Miasta znajdujące się w dawnym forcie i świątynia Kun Jan. Po obiedzie czas wolny, dla chętnych wizyta w kasynie. Nocleg w Macao.

 

Dzień 19  - Hongkong

                                                                                      

Wczesnym rankiem rejs promem do Hongkongu. Po dotarciu do miasta krótkie zwiedzanie: wjazd na wzgórze Wiktorii, zatoczka Aberdeen z pozostałościami pływającej wioski (tam kręcono sceny z filmów z Brucem Lee). Po obiedzie czas wolny na zakupy. Nocleg w Hongkongu.

 

Dzień 20 - Polska

 

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Berlina lub Warszawy oraz przejazd do Wrocławia.


 

Świadczenia:

    1. przeloty (7)

            * Berlin - Pekin

            * Xi'an - Chengdu

            * Chengdu - Lhasa

            * Lhasa -  Chengdu

            * Chengdu - Guilin

            * Guilin - Guanghzou

            * Hongkong - Berlin

    2. program

    3. zakwaterowanie  w hotelach ****

    4. wyżywienie zgodnie z programem

    5. transport autokarowy i kolejowy

    6. transfery lotniskowe

    7. lokalni przewodnicy w języku angielskim

    8. opieka polskiego pilota na całej trasie

    9. koszt wizy chińskiej

  10. opłaty lotniskowe

  11.  ubezpieczenie

 

Uwaga:

Program ramowy. Możliwość niewielkich zmian programowych lub kolejności zwiedzania. Pilot nie oprowadza po wnętrzach.

Program chętnie zmodyfikujemy zgodnie z Państwa sugestiami i życzeniami, wprowadzimy dodatkowe elementy programu lub usuniemy istniejące


Galeria zdjęć