Australia Nowa Zelandia Singapur Nasze przykładowe realizacje / Wycieczki lotnicze

Galeria z naszego wyjazdu

 

 

Dzień 1-2 - wyloty

 

Indywidualna odprawa i wylot z Wrocławia, Poznania i Warszawy, przelot do Frankfurtu, zbiórka grupy na lotnisku we Frankfurcie i następnie przelot do Auckland przez Singapur.

 

Dzień 3 - Auckland

 

Po przylocie zwiedzanie Auckland z polskim przewodnikiem, m.in. Sky Tower – najwyższej budowli w Nowej Zelandii, z której rozciąga się widok w promieniu 80 km z wysokości 192 m.

 

Dzień 4 - Rotorua

 

Po śniadaniu wyjazd autokarem do Rotorua - miasta uważanego za nowozelandzką stolicę zjawisk geotermalnych, a jednocześnie ważne centrum kultury maoryskiej. Wizyta w Parku Narodowym Źródeł Tęczy.

 

Dzień 5 - Wellington

 

Po śniadaniu przejazd autokarem do Wellington – około 450 km. Przyjazd do hotelu i zakwaterowanie.

 

Dzień 6 - Punakaiki

 

Po śniadaniu przejazd na prom Interislander do Picton. Następnie przejazd autokarem do Punakaiki na zachodnim wybrzeżu Wyspy Południowej (około 450 km) i zakwaterowanie w hotelu.

 

Dzień 7 - Wanaka

 

Po śniadaniu wyjazd autokarem do Wanaka – około 500 km wzdłuż zachodniego wybrzeża, brzegiem Morza Tasmańskiego. Przyjazd do hotelu i zakwaterowanie.

 

Dzień 8 - Milford Sound

 

Po śniadaniu wyjazd autokarem z Wanaka do Milford.

Około południa rejs widokowy Milford Sound, wchodzący w skład Fiordland Park - najpiękniejszego obszaru fiordowego w tej części świata i jednocześnie największego Parku Narodowego Nowej Zelandii. W czasie rejsu serwowany będzie lunch na pokładzie statku.

Po rejsie przejazd do Te Anau i zakwaterowanie w hotelu.

 

Dzień 9 - Te Anau - Queenstown

 

Po śniadaniu wyjazd z Te Anau w kierunku ciepłych jaskiń.

Następnie przejazd autokarem do Queenstown i zwiedzanie miasta z wizytą w Skyline Gondola – potężnym kompleksie wypoczynkowym, w skład którego wchodzi m.in. kolejka kabinowa o długości 730 m oraz 800-metrowy tor saneczkowy.

 

Dzień 10 - Queenstown

 

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Queenstown prywatnym autokarem z polskim przewodnikiem i odlot do Sydney.

Przylot do Sydney, spotkanie z polskim przewodnikiem, przejazd do hotelu.

 

Dzień 11  - Sydney

 

Po śniadaniu 8-godzinna wycieczka z polskim przewodnikiem po Sydney, zwiedzanie miasta: Rocks i Circular Quay, most Harbour Bridge, następnie przejście przez chińską dzielnicę Chinatown na Darling Harbour i do dzielnicy Kings Cross słynącej z bogatego życia nocnego. Następnie przejazd nad zatokę Watson Bay i podziwianie widoków z klifu The Gap, zejście na światowej sławy plażę Bondi. Przejazd przez piękne plaże Double Bay i Rose Bay do portu, gdzie rozpocznie się rejs statkiem po porcie w Sydney. W trakcie rejsu przewidziany jest obiad w formie bufetu, który stanowi rodzaju listę świeżych lokalnych owoców morza, gorących i zimnych dań, sałatek, deserów, serów i owoców.

Następnie zwiedzanie najsłynniejszej budowli Australii – Opera House w Sydney, jednego z najaktywniejszych ośrodków teatralnych na świecie, wystawiającego ponad 1.500 spektakli rocznie dla 1,5 mln widzów.

Własne rozwiązania z powrotem do hotelu.

 

Dzień 12 - Góry Błękitne

 

Po śniadaniu wycieczka z polskim przewodnikiem do Parku Narodowego Gór Błękitnych wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do miasta Leura i Katooba znanych z szerokiej oferty butików, galerii sztuki i antyków oraz kawiarni.

Powrót do Sydney i wizyta w  Featherdale Wildlife Park, który daje możliwość spotkania z misiami koala, kangurami, emu w centrum jednego z największych miast na świecie.

 

Dzień 13 - Melbourne

 

Po śniadaniu przejazd z polskim przewodnikiem na lotnisko w Sydney i przelot do Melbourne, następnie zakwaterowanie i zwiedzanie miasta: Ratusz, Katedra Świętego Pawła, teatr Princess i Regent oraz plac Federacji, malownicze Ogrody Fitzroya (tam wizyta w Wiosce Kapitana Cooka), tętniący życiem Plac Królowej Wiktorii i  południowe Wybrzeże – świat zakupów, gastronomii i sztuki.

Powrót do hotelu.

 

Dzień 14 - Wyspa Filipa - park koali

 

Po śniadaniu czas wolny.

Południu wycieczka z polskim przewodnikiem na Wyspę Filipa, znaną dzięki „małym pingwinom”.  Pingwiny na Wyspie Filipa to najmniejszy gatunek wśród tych ptaków, mierzący zaledwie 33 cm wysokości. Po obejrzeniu Parady Pingwinów, udających się na spoczynek przed zachodem słońca, przejście do Koala Conservation Centre, gdzie istnieje możliwość bezpośredniego spotkania koala w ich naturalnych siedliskach.

 

 Dzień 15 - Alice Springs

 

Po śniadaniu spotkanie z polskim przewodnikiem i przejazd na lotnisko w Melbourne. Przelot do Alice Springs.

Zwiedzanie rezerwatu historycznego Posterunek Telegraficzny (Telegraph Station) w Alice Springs - pierwszego śladu europejskiego osadnictwa w Alice Springs. Założony w 1872 roku w celu przesyłania wiadomości pomiędzy Darwin i Adelajdą jest najlepiej zachowanym tego typu miejscem z 12 innych na linii  Overland Telegraph Line.

Następnie wizyta na posterunku Królewskiej Służby Latających Lekarzy oraz zwiedzanie School of the Air – jedynej tego typu szkoły na świecie.

 

Dzień 16 - Kings Canyon - Watarrka

 

Po śniadaniu wyjazd z Alice Springs i podróż przez piaski czerwonej pustyni do Kings Canyon autostradą Lesseter i Luritja Road. Przyjazd do Kings Canyon Resort – dzikiej oazy położonej 330 kilometrów od Alice Springs.

Zwiedzanie Parku Narodowego Watarrka, który od 20 tys lat jest schronieniem dla ludu Luritja. Popołudniu spacer brzegiem kanionu dla wytrwałych. Nagrodą będą panoramy otaczających kanion wiosek. Następnie kontynuacja spaceru przez kopulastą formację skalną “Zaginione Miasto” i zejście do doliny “Ogrody Edenu”. Możliwy alternatywny spacer lżejszą trasą.

 

Dzień 17 - Uluru - Ayers Rock

 

Po śniadaniu wyjazd z Kings Canyon i podróż przez rozległą pustynię. Przystanek widokowy na Płaskowyż Connor. Kontynuacja do Uluru, gdzie grupa zostanie zakwaterowana.

Następnie zwiedzanie Uluru i monolitu Ayers Rock - świętej góry Aborygenów i jednego z najbardziej rozpoznawalnych krajobrazów Australii. Wizyta w Parku Narodowym Kata Tjuta. Wieczorem podziwianie zachodu słońca na Olga George przy lampce szampana.

 

Dzień 18 - Ayers Rock - Cairns

 

Rano podziwianie wschódu słońca i wycieczka wokół Ayers Rock, zapoznanie się z antycznymi rysunkami i opowieściami o legendach Aborygenów. Następnie przejście do Centrum Kulturowego i Centrum Sztuki Maruku.

Popołudniu przejazd na lotnisko i przelot do Cairns. W Cairns spotkanie z polskim przewodnikiem i przejazd do hotelu.

 

Dzień 19 - Wielka Rafa Koralowa

 

Po śniadaniu rejs statkiem wycieczkowym po części Wielkiej Rafy KoralowejUpolu Cay, malowniczej wyspie oddalonej 16 mil morskich od Cairns oraz Oyster Reef, jednego z najpopularniejszych miejsc nurkowych na świecie.

 

Dzień 20 - Kuranda

 

Po śniadaniu wycieczka z polskim przewodnikiem do Kurandy. Przejazd zabytkowym pociągiem Kuranda Scenic Railway – arcydziełem inżynierskim północnej Australii. Następnie wizyta w The Kuranda Trading Post – nowoczesnym kompleksie turystycznym, w skład którego wchodzi między innymi stacja kolejowa i terminal kolejki linowej Skyrail Rainforest Cableway. Następnie 7,5-kilometrowy przejazd kolejką nad lasami deszczowymi, umieszczonymi na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Następnie zwiedzanie centrum sztuki: Tjapukai, Magic Space, Creation Theatre, History Theatre, Dance Theatre. Aktorzy Tjapukai przy dźwiękach didgeridoo przedstawią swoje totemy, odzież, tańce, Corroboree (uroczystość aborygeńska) i zdolności przetrwania.

Powrót do hotelu.

 

Dzień 21 i 22 - czas wolny

 

Po śniadaniu dzień wolny.

 

Dzień 23 – Singapur

 

Po śniadaniu spotkanie z polskim przewodnikiem i przejazd na lotnisko. Wylot do Singapuru przez Brisbane i Sydney. Wieczorem przylot do Singapuru i przejazd do hotelu.

 

Dzień 24 – Singapur

 

Po śniadaniu zwiedzanie Singapuru wraz z Wyspą Sentosa. Wyspa położona jest zaledwie pół kilometra od miasta. Jest to główne miejsce wypoczynku Singapurczyków, ale również popularny punkt w programie turystycznym.

 

Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Wrocławia przez Frankfurt.

 

 

Świadczenia:

    1. przeloty (11)

      * Wrocław/Poznań/Warszawa – Frankfurt

      * Frankfurt - Singapur

      * Singapur - Auckland

      * Queenstown - Sydney

      * Sydney - Melbourne

      * Melbourne – Alice Springs

      * Ayers Rock - Cairns

      * Cairns – Sydney

      * Sydney – Singapur

      * Singapur – Frankfurt

      * Frankfurt -  Wrocław/Poznań/Warszawa

    2. program  

    3. zakwaterowanie  w hotelach ***/****

    4. wyżywienie zgodnie z programem

    5. transport autokarowy

    6. transfery lotniskowe

    7. lokalni przewodnicy w języku polskim i angielskim

    8. opieka polskiego pilota na całej trasie

    9. bilety wstępu

 

Uwaga:

Program ramowy. Możliwość niewielkich zmian programowych lub kolejności zwiedzania. Pilot nie oprowadza po wnętrzach.

Program chętnie zmodyfikujemy zgodnie z Państwa sugestiami i życzeniami, wprowadzimy dodatkowe elementy programu lub usuniemy istniejące

 


Galeria zdjęć